چرا گرانول لاکتودین مکمل مفیدی برای زنان شیرده است؟

شیر مادر ماده‌ای با ارزش و کم‌نظیر است که دارای فواید بی‌شماری برای نوزاد و مادر است. از عوامل مهم در افزایش شیر مادر، مکیدن درست و مکرر از سینه و به مدت کافی، همچنین تغذیه بر حسب میل و تقاضای شیرخوار و نهایتا تخلیه سینه است. از عوامل مهم در شیردهی موفق، حفظ آرامش […]

شیر مادر ماده‌ای با ارزش و کم‌نظیر است که دارای فواید بی‌شماری برای نوزاد و مادر است. از عوامل مهم در افزایش شیر مادر، مکیدن درست و مکرر از سینه و به مدت کافی، همچنین تغذیه بر حسب میل و تقاضای شیرخوار و نهایتا تخلیه سینه است.
از عوامل مهم در شیردهی موفق، حفظ آرامش خاطر و اعتماد به نفس مادر است. در حالی که نگرانی و اضطراب می تواند در کاهش جاری شدن شیر موثر باشد. همچنین تماس جسمی بین مادر و کودک، سبب افزایش ارتباط عاطفی شده و این ارتباط عاطفی برای مادر و نوزاد مفید می‌باشد. به علاوه مصرف شیر و دریافت کلسیم کافی توسط مادر شیرده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در صورتی که تولید شیر به اندازه کافی نباشد می‌توان از دارو‌‌های گیاهی بهره جست.
شرکت داروسازی دینه ایران اخیرا موفق به تولید گرانول لاکتودین به عنوان یک شیر افزای گیاهی شده است.  با بررسی نمونه‌های اروپایی تهیه شده از گیاه علف‌شیر یا گالگا (که در لاتین به معنای شیر زا می‌باشد ) گرانول لاکتودین به منظور افزایش ترشح شیر مادر فرموله شده است. همچنین گرانول لاکتودین با دارا بودن مالت (عصاره جوانه جو) برای تقویت شیر و فسفات کلسیم برای جبران کمبود کلسیم و فسفر، مکمل مفیدی برای زنان شیرده می‌باشند.

گرانول لاکتودین همچنین حاوی اسانس‌های طبیعی رازیانه و زیره است که علاوه بر خواص شیر افزایی، به عنوان ضد نفخ و خوش‌طعم کننده به فرمول فرآورده اضافه شده‌اند .

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما