آگوست 14
بازدید : 2161
نظرات : بدون دیدگاه
کنترل خشم کودک

سرخوردگی و خشم احساسات طبیعی هستند، و بچه ها برای ابراز کردن آنها به علائم فیزیکی قوی نیاز دارند، اما برای اینکه به درستی احساسات او را هدایت کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید: ۱. دور اتاق پذیرایی یا هر اتاق بزرگ دیگری که دارید او را چندین دور بدوانید. این کار باعث […]

سرخوردگی و خشم احساسات طبیعی هستند، و بچه ها برای ابراز کردن آنها به علائم فیزیکی قوی نیاز دارند، اما برای اینکه به درستی احساسات او را هدایت کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱. دور اتاق پذیرایی یا هر اتاق بزرگ دیگری که دارید او را چندین دور بدوانید. این کار باعث می‌شود محیط او را احاطه کند، و شمردن تعداد دورها حواس او را پرت خواهد کرد و در نهایت خسته می‌شود.

۲. او را به یک محیط بسته ببرید (مانند حمام یا زیرزمین یا کمد بزرگ) و بگذارید تا جایی که می خواهد فریاد بزند. این کار به او امکان می‌دهد بدون اینکه خواهر یا برادر خود را بترساند و باعث مزاحمت همسایه ها شود، خود را خالی کند.

۳. به او اجازه بدهید یک قطعه بزرگ از کاغذ کادویی را ریز ریز کند. این کار صدای رضایت بخشی را به او منتقل می کند که باعث آرامش او می‌شود و با این کار احساس قدرت می‌کند.

۴. به بیرون از خانه بروید و از پشت شیشه برای او شکلک در بیاورید.

۵. پای درختان خاک بریزید. با این کار کمی لباس های او کثیف خواهد شد ولی نمی‌تواند به خود یا چیز دیگری آسیبی برساند.

نویسنده این مطلب :

جعفری

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما