آگوست 11
بازدید : 1553
نظرات : بدون دیدگاه
چند پیشنهاد برای انجام فعالیت های هنری کودک در خانه

هنر: نقاشی، کلاژ، سفالگری، ساخت و ساز و یا ساختن مجلات تصویر نمایش: قصه گویی، عروسک بازی، نمایشنامه نویس و نقش بازی کردن موسیقی: ساختن آهنگ، گوش دادن به موسیقی و صحبت کردن درباره آن، ساز زدن و آواز خواندن خلاقیت را با کودک تقسیم کنید. در فعالیت های مشابه شرکت کنید و بدون اینکه […]

هنر: نقاشی، کلاژ، سفالگری، ساخت و ساز و یا ساختن مجلات تصویر

نمایش: قصه گویی، عروسک بازی، نمایشنامه نویس و نقش بازی کردن

موسیقی: ساختن آهنگ، گوش دادن به موسیقی و صحبت کردن درباره آن، ساز زدن و آواز خواندن

خلاقیت را با کودک تقسیم کنید. در فعالیت های مشابه شرکت کنید و بدون اینکه قضاوت کنید از کودک درباره کار هنری اش سوال کنید. مثلا می توانید سوالاتی از قبیل “چی ساختی؟” و یا “چه احساسی در این نقاشی/موسیقی وجود دارد؟” و یا “دوست دارم بدانم این کار چه احساسی در تو به وجود می آورد.” را مطرح کنید.

 

رویارویی با ضربه های عاطفی

ممکن است کودکان برای درک و فهم اتفاقات غم انگیز در زندگی مانند مرگ کسی که او را بسیار دوست دارند، طلاق والدین و یا آزار و اذیت دچار مشکل شوند. در این شرایط، علاوه بر اینکه والدین می توانند از متخصصین کمک بگیرند، آنها می توانند نقش محوری در خانه داشته باشند.

۱. برای هر کودکی که در خانه دارید، یک برنامه زمانبندی تهیه کنید، این برنامه ریزی برای کمیت فعالیت ها نیست بلکه کاملا به میزان تعامل مربوط می شود.

۲. به تجربیات و پاسخ های کودک بدون اینکه او را مورد قضاوت قرار دهید، گوش کنید. برای شروع مکالمه می توانید از سوالاتی که باز هستند استفاده کنید تا کنجکاوی خودتان را نشان دهید و کودک نگران قضاوت شدن نباشد.

۳. سوالاتی بپرسید که احساسات کودک را هدف قرار می دهند. برای مثال می توانید از سوالاتی مانند “احساست در مورد اتفاقی که افتاده چیست؟” استفاده کنید.

۴. از آنها سوال کنید که چگونه می توانید برای پشت سر گذاشتن این چالش به آنها کمک کنید. کودکان همیشه برای پیدا کردن پاسخ به دنبال شما نیستند بلکه بعضی اوقات تنها از شما به عنوان والدین انتظار دارند که به حرف هایشان گوش کنید.

نویسنده این مطلب :

جعفری

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما