آوریل 18
بازدید : 741
نظرات : بدون دیدگاه
ناآرام بودن زمان خوردن غذا

رفتار با کودکی که حین غذا خوردن بی قرار و ناآرام است! تمام کودکان در بیشتر مراحل حین غذاخوردن بی قراری می کنند. اگر کودکی در زمان غذا همیشه آرامش داشته باشد و بشقاب غذایش را همیشه تمیز کند یک در میلیون می باشد. از آنجایی که کودکان و بچه های کوچک به این که […]

رفتار با کودکی که حین غذا خوردن بی قرار و ناآرام است! تمام کودکان در بیشتر مراحل حین غذاخوردن بی قراری می کنند. اگر کودکی در زمان غذا همیشه آرامش داشته باشد و بشقاب غذایش را همیشه تمیز کند یک در میلیون می باشد. از آنجایی که کودکان و بچه های کوچک به این که روی پدر و مادر خود احساس قدرت می کنند زمان غذا خوردن زمانی است که آن ها می توانند این قدرت را به کار برده و امتحان کنند.

 

به نظر می آید که کودک یک اشتیاق کوچک دارد! اشتیاق کودکان مانند بزرگسالان بی نهایت متفاوت می باشد سعی کنید با زور به کودک غذا ندهید ؛ امکان دارد که خوب غذا را بخورد ولی بعد سرش را برمی گرداند یا اینکه شروع به بیرون آوردن غذا از دهانش می کند.

 

این یک دلیل واضح و کافی برای او می باشد. حتی اگر مقدار به نظر شما خیلی کم جلوه کند. در تشویق کودک به خوردن غذا پافشاری کرده و مقاومت کنید، در هیچ سنی زور و فشار روی کودکان مفید واقع نخواهد شد و می تواند نتیجه ای مخالف و برعکس ایجاد کند.

 

به سمت انتهای یک سالگی، کودک معمولا دوباره وزن کم می کند. و کودکانی که خوب غذا می خورند، سخت عادت به اینکه خودشان غذا بخورند می کنند، اگر این موضوع شما را نگران کرده با پزشک درمیان گذاشته و وزن او را مرتبا در فواصل معین امتحان کنید.

 

نکات :

  • زمانی که با مخالفت او در غذا خوردن مواجه می شوید نگران نباشید: هرگز کودکی که تمام غذاها را در همه وقت و زمان دوست داشته باشد وجود ندارد.
  • اگر شما بسیار نگران و مضطرب هستید، با پزشک مشاوره کنید و وزن کودک را مرتبا آزمایش کنید.

 

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما