ژانویه 25
بازدید : 712
نظرات : بدون دیدگاه
نیمه بزرگسال ها

زمانیکه بچه ها به مهدکودک و دبستان راه پیدا می کنند، یک نیمه بزرگسال محسوب می شوند که قادر هستند همانند والدین خود جهان را درک کنند. فاکتورهای جالبی در خصوص رشد و پیشرفت فرزند شما وجود دارد که ممکن است والدین اطلاعاتی درباره آن نداشته باشند. ضمیر در حال رشد تغییرات فیزیکی در ذهن […]

زمانیکه بچه ها به مهدکودک و دبستان راه پیدا می کنند، یک نیمه بزرگسال محسوب می شوند که قادر هستند همانند والدین خود جهان را درک کنند. فاکتورهای جالبی در خصوص رشد و پیشرفت فرزند شما وجود دارد که ممکن است والدین اطلاعاتی درباره آن نداشته باشند.

ضمیر در حال رشد
تغییرات فیزیکی در ذهن و حافظه بچه های دبستانی به او این اجازه را می دهد تا بر اساس قضاوتهای باطنی به سمت تمایز اخلاقی نزدیک شود.
قبل از این سن، فرزند شما در بیشتر مواقع از قوانین پیروی می کرد تا برایش مشکلی پیش نیاید. اما در حال حاضر ضمیر و باطن در حال رشد او به این امکان را می دهد تا تفاوت بین درست و اشتباه، احساس همدردی به دیگران و دیدگاههای افراد را ببینند. بنابراین ممکن است در خصوص سرپیچی کردن از قانونی احساس گناه کرده حتی زمانیکه دچار گرفتاری و مشکل نشود.

رشد و پیشرفت صدای دورنی
در حدود ۸ سالگی، بازی خیالی او درونی می شود. بنابراین به جای به صحبت درآوردن خرگوشهایش (حیوانات عروسک، ماشینها و ..) با یکدیگر ، این صدای درونی خودش است که در حین وقایع، تفسیر تجربیات جدید یا مکالمه بین اعضای خانواده و دوستان تکرار می شود.
این موضوع ممکن است برای شما نا امید کننده یا گیج کننده باشد به این دلیل که کار شما را برای آموزش تمرکز به فرزند خیال پرداز دشوار می سازد. اما این رفتار او به عنوان یک بازی کاملا نرمال و سودمند است.

شکل گیری حافظه
شکلگیری حافظه و کنترل کردن فعالیتهای ذهنی او در حال پیشرفت است. تا این مرحله، فرزند شما قادر بود تا چیزهایی را به خاطر بسپارد اما در حال حاضر او می تواند با استفاده از استراتژی حافظه اش را به خدمت خود بگیرد. تا ۶ سالگی، او از طریق لمس کردن و دستکاری کردن اشیاء می توانست آن را به ذهن خود بسپارد. تا ۷ سالگی، او قادر است تا اشیاء را در الگوهایی گروه بندی کرده و اطلاعات را برای استفاده بهتر از آنها سازماندهی کند.

نویسنده این مطلب :

خانم خوش بیانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما