دسامبر 14
بازدید : 859
نظرات : بدون دیدگاه
بهترین هدیه پدر و مادر به فرزند چیست؟

نمی‌توانم تمام احساساتم را با کلمات بیان کنم. ما اسباب بازی‌هایمان، دعواهایمان، خنده و حتی تختخوابمان را با هم تقسیم کرده‌ایم. من واقعا نمی‌توانم زندگی بدون او را تصور کنم. من و خواهر بزرگ‌ترم بیشتر سختی‌های زندگی را با هم گذراندیم. شاید افراد زیادی باشند که از خواهرهای خود شکایت کنند اما من واقعا خوشبختم […]

نمی‌توانم تمام احساساتم را با کلمات بیان کنم. ما اسباب بازی‌هایمان، دعواهایمان، خنده و حتی تختخوابمان را با هم تقسیم کرده‌ایم. من واقعا نمی‌توانم زندگی بدون او را تصور کنم. من و خواهر بزرگ‌ترم بیشتر سختی‌های زندگی را با هم گذراندیم. شاید افراد زیادی باشند که از خواهرهای خود شکایت کنند اما من واقعا خوشبختم که بهترین خواهر بزرگ‌ دنیا را دارم. داشتن خواهر یا برادر، بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که پدر و مادر به ما می‌دهند. من حداقل ۶ دلیل این که چرا داشتن یک خواهر بزرگ انقدر خوب است را برایتان آورده‌‌ام.

او یک مشاور و معلم خوب است
اگر نمی‌توانید درباره برنامه آینده‌تان یا لباسی که می‌خواهید بپوشید تصمیم بگیرید، نگران نباشید، شما بهترین مشاور را کنارتان دارید. مطمئن باشید که او راه درست را به شما نشان خواهد داد، حتی اگر نخواهید آنها را بشنوید زیرا او واقعا دوستتان دارد و مراقب شما است. او با توجه به سن‌اش تجربه‌های بیشتری نسبت به شما دارد، پس به او اعتماد کنید.

از مزیت‌های بیشتری در مدرسه بهره می‌برید
زمانی که در مدرسه به مشکلی با معلم‌ها یا دوستان خود برمی‌خوردید، خواهر شما می‌تواند نقش یک حامی را برای شما بازی کند. به علاوه در درس‌ها و پروژه های خود نیز می‌توانید از او کمک بگیرید. حتی بعد از دوران مدرسه نیز در رفتن به دانشگاه‌ می‌تواند مشاور خوبی برای‌تان باشد.

او یک الگو خوب است
من این نکته را به تازگی متوجه شدم که رفتار، حالات و حتی لباس‌هایی که می‌پوشم شبیه خواهرم است. بله ما با هم بزرگ شدیم و تعجبی هم ندارد که وجه اشتراکات زیادی داشته باشیم. زمانی که او به من اجازه می‌داد تا از کمد لباس‌هایش هر آنچه دوست دارم را بردارم، واقعا احساس خوشبختی می کردم.

او تنها کسی است که می‌توانید به او اعتماد کنید
من فهیدم که همیشه نمی‌توانم به دوستان خود اعتماد کنم و حتی زمانی که با نزدیک‌ترین دوستم حرف می‌زنم، باید مراقب کلامم باشم. اما خوشبختانه می‌توانم تمام رازها و فکرهایم را به خواهرم بگویم. من کاملا مطمئنم که او از موفقیت من خوشحال می‌شود و در روزهای سخت با من همدردی می‌کند. او حتی از مادرم هم بیشتر مرا می‌شناسد. بنابراین اولین کسی است که می‌توانم به او اعتماد کنم.

او مسئول و یاری رسان است
تنها فرزندان بزرگ هستند که در آن واحد هم مراقب والدین و هم خواهر و برادران کوچک‌تر هستند. آنها هر مسئولیت و وظیفه‌ای را به درستی انجام می‌دهند. نمی‌دانم که خواهر بزرگم از این نقشی که دارد، راضی است یا خیر، اما این را خوب می‌دانم که آنها را به خوبی انجام می‌دهد.

رابطه خواهرانه گرم‌ترین و مستحکم‌ترین رابطه است
خواهرها بیشترین زمان را با هم سپری می‌کنند و رابطه‌ای که بین آنها وجود دارد از رابطه‌های دیگر مانند همسر، دوست، والدین و کودکان مستحکم‌تر است. آنها خاطرات مشترک کودکی دارند و بدون کلامی می‌توانند احساسات هم را درک کنند. روانشناسان می‌گویند فرزندانی که دوران سختی را در کودکی سپری کرده‌اند، در بزرگسالی رابطه منحصر به فردی با هم دارند.

در آخر باید بگویم که خواهر بزرگ‌تر من است که زندگی را برایم لذت‌بخش کرد. شاید در دوران کودکی رابطه ما خیلی خوب نبود اما اکنون خوشحالم که تمام دعواها را پشت سر گذاشتیم و بهترین دوست هم هستیم. او بهترین هدیه ای است که دریافت کرده ام. آیا شما هم از این که خواهر یا برادر بزرگ‌تر دارید، خوشحال هستید؟

نویسنده این مطلب :

خانم خوش بیانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما