اکتبر 24
بازدید : 6977
نظرات : ۲ دیدگاه
اسراف نکنیم!!

راستی ما انسان ها چرا اسراف می کنیم؟

اسراف به عنوان یکی از بزرگترین گناه ها در دین ها الهی شناخته می شود به طوری که قرآن نیز به آن اشاره های بسیار زیادی کرده است و همچنین برای ان عواقب بسیار خطرناکی نیز بیان شده است که می توان به مواردی چون دوری از محبت خدا (اعراف آیه ۳۱ و انعام آیه ۱۴۱) و نیز سستی و ضعف در رسیدن به موفقیت در حوزه های مختلف زندگی اشاره کرد. (آل عمران آیه ۱۴۷) چنان که اسراف در حوزه اقتصادی موجب اتلاف منابع ثروت می شود و رفاه فردی و عمومی جامعه را با خطر مواجه می سازد. در میان اسراف ها بیشتر به اسراف نکردن آب و میوه و غذا اشاره شده است و ما نیز باید آن ها را بیشتر مورد توجه قرار دهیم. از همین رو در ادامه به راه هایی برای جلوگیری کردن از این اسراف ها اشاره می کنیم.

 

استحمام کردن یکی از آن مواردی است که بسیار باعث هدر رفتن آب می شود. سعی کنید برای استحمام یک لگن بزرک را پر از آب کنید و با استفاده از آن خودتان را بشورید. این کار باعث می شود تا موظف شوید تا از آب کمتری استفاده کنید و آب کمتری نیز هدر می رود.

 

میوه ها برش دهید و سپس میل کنید. این کار باعث می شود تا تکه های اضافی دست نخورده باقی بمانند و شاید کس دیگری بتواند از آن ها استفاده کند در صورتی که اگر میوه ای مانند سیب را گاز بزنید مجبور هستید تا باقی آن را دور بریزید.

 

اگر غذاهایتان برای مدت زیادی در یخچال باقی مانده اند آن ها را دور نریزید حتی در این مواقع نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.یکی از ساده ترین راه ها این است که این غذاها را در یک محیط باز مانند پشت بام ها بریزید و از این راه غذایی را نیز برای پرندگان فراهم کرده اید و حتی تا آخرین دانه آن نیز استفاده شده است.

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

  1. آرمیتا گفت:

    خخخخخخخخخیییییییلللللللیییییی ععععععااااااالللللللییییییی بببببببببوووووووووددددددد

  2. ghkoghi گفت:

    عععععععغعععععععععععععععععععععععااااااآااااااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییی بببببببببببببببببببوووووووووووودددددددددد

دیدگاه شما