اکتبر 24
بازدید : 1976
نظرات : بدون دیدگاه
مقدمه ای برای فرزندان صالح

توصیه هایی برای بهتر شدن حالت زن و مرد در زمان نزدیکی جهت اقدام به بچه دار شدن وجود دارد. توکل بر خدای متعال را فراموش نکنیم و از خدای بزرگ، فرزندی سالم و صالح طلب کنیم.   سعی نمایید آمیزش را در ساعات پایانی شب انجام دهید. این عمل باعث سلامتی و حالت بهتر […]

توصیه هایی برای بهتر شدن حالت زن و مرد در زمان نزدیکی جهت اقدام به بچه دار شدن وجود دارد. توکل بر خدای متعال را فراموش نکنیم و از خدای بزرگ، فرزندی سالم و صالح طلب کنیم.

 

سعی نمایید آمیزش را در ساعات پایانی شب انجام دهید. این عمل باعث سلامتی و حالت بهتر و کم استرس زن و مرد بوده و سبب باهوش شدن و آرامش فرزند نیز می گردد. پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در قالب سفارشاتی، زمان نزدیکی مناسب و شرایط محل جماع و سایر شرایط نزدیکی مناسب با همسر را به حضرت علی (ع) تعلیم نموده اند. از آموزه های دینی به دست می آید آمیزش و همبستری برای بچه دار شدن در زمان ‏هاى ذیل مستحب است:

 

شب دوشنبه: که در پی آن فرزند حافظ کتاب خدا و راضی به آنچه خداوند برایش مقدر کرده ، می شود،

شب سه شنبه: که در اثر آن بعد از سعادت اسلام ، شهادت روزی او می شود، خداوند او را با مشرکان عذاب نمی کند، دهانش خوشبو، دلش رحیم و جوانمرد خواهد بود، زبانش از دروغ، غیبت و تهمت و پاک باک می ماند.

شب پنج شنبه : که در پی آن حاکمی از حکما و با عالمی از علما خواهد شد.

روز پنج شنبه هنگام زوال : که در پی آن شیطان به او نزدیک نخواهد شد تا پیر گردد و سلامتی دین و دنیا روزی اش خواهد بود.

شب جمعه : که در پی آن بچه خطیب و سخنگو خواهد شد.

روز جمعه موقع عصر : که آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد.

شب جمعه بعد از نماز عشا : امید است آن فرزند از ابدال ( شبیه به والدین ) باشد.

نیز توصیه شده از نزدیکی کردن در شب های چهارشنبه و شب اول، وسط و آخر ماه قمری و نیز شب های ماه گرفتگی و طوفان های شدید پرهیز کنند. موارد مکروهی نیز وجود دارد که بهتر است از آن ها پرهیز گردد:

 

۱- جماع در شب و روزی که ماه و خورشید گرفته است.
۲- هنگام غروب خورشید.
۳- هنگام طلوع فجر تا طلوع آفتاب.
۴- شب اول ماه غیر از ماه رمضان.
۵- در شب آخر ماه.
۶- جماع بعد از احتلام در خواب.
۷- جماع در اتاقی که بچه‏ای وجود داشته باشد.
۸- نگاه کردن به عورت زن هنگام جماع.
۹- جماع به صورت عریان.
۱۰- جماع رو به قبله و پشت به قبله.
۱۱- جماع بدون وضو یا غسل.
۱۲- هنگامی که شکم پر است.
۱۳- جماع در جایی که کودکی باشد که به آن ها نگاه کند یا سر و صدای آن ها را بشنود، هر چند چیزی متوجه نشود.
۱۴- جماع در فرصت بین اذان و اقامه نماز که مخصوص اعمال عبادی است.
۱۵- جماع در شب عید فطر.
۱۶- جماع در شب عید قربان.

 

حداقل ۳ ساعت قبل از انجام عمل نزدیکی، غذای خود را صرف نمایید. این کار باعث می شود که آمیزش با شکم پر انجام نشود و در نتیجه بر سلامتی زن و مرد و باهوش شدن جنین مؤثر است. در صورت امکان سعی نمایید غذای زود هضم میل نمایید.

 

تا حد امکان با عشق و علاقه با یکدیگر آمیزش و نزدیکی نمایید. این عمل بر روی سلامتی، باهوشی و نیز زیبا و سفید شدن فرزند اثر می گذارد.  حتما قبل از انجام عمل نزدیکی سعی نمایید مثانه خود را تخلیه نمایید و در این بین، بول کردن برای مردان بسیار مهم است. سعی کنید هنگام آمیزش وضو داشته باشید. این عمل بر طراوت زن و مرد و نیز شادابی و نورانیت جنین بسیار تاثیر می گذارد.

 

به یاد خدا باشید و افکار شیطانی را از خود دور نموده و آمیزش را با گفتن «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم؛ بسم الله الرحمن الرحیم» شروع نمایید. مخصوصا آقایان با فکر زن دیگر با همسر خود آمیزش ننمایند که این کار به فرموده پیامبر خدا (ص) سبب مخنث شدن (داشتن صفات زنانه) فرزند می شود.

 

امید است با رعایت این مسائل و مسائلی نظیر این ها، هم باعث سلامتی خود باشیم و هم سبب به دنیا آمدن فرزند سالم و صالح انشاء الله تعالی.

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما