حریم والدین

متاسفانه وجود و حضور بچه مسئله ای است که زوج های بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند و شاید بتوان یکی از علل تاخیر در بچه دار شدن را همین مسئله دانست که زوجین زندگی دو نفره را ترجیح می دهند و آمدن بچه به زندگیشان را عاملی برای دور شدن از […]

متاسفانه وجود و حضور بچه مسئله ای است که زوج های بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند و شاید بتوان یکی از علل تاخیر در بچه دار شدن را همین مسئله دانست که زوجین زندگی دو نفره را ترجیح می دهند و آمدن بچه به زندگیشان را عاملی برای دور شدن از یکدیگر می دانند درحالیکه قدیمی ها بچه را رونق و باعث شیرینی زندگی می دانستند و حقیقتا هم همین گونه است منتها رفتار ناآگاهانه پدر و مادر گاهی اوقات باعث می شود زندگی با مشکلات جدی روبرو شود این را همیشه بخاطر بسپارید که هرکاری حتما یک راه حلی خواهد داشت و راه حل مسائل هیچگاه پاک کردن صورت مسئله نخواهد بود.

 

حضور فرزند دلیل موجه ای بر ترک رابطه نیست بلکه بهتر است به دنبال راه حل باشیم. روابط زناشویی نیاز به مدیریت دارد لذا زن و شوهری که منتظر بمانند تا شرایط و زمان و مکان مناسبی برایشان فراهم شود خواهند دید که بعد از مدتی از لحاظ جنسی دچار فاصله ی قابل توجهی شده اند.

 

راهکار از آنجایی شروع می شود که مشکل آغاز شده است؛ زمانی که نوزاد مابین پدر و مادر میخوابد، سد معبری در بین پدر و مادر می شود و بنا بر عادت جدا کردنش مشکل ساز… حق با شماست! فرزندتان کوچک است، حتی نمی توانید تصورش را کنید که او را تنها بگذارید. انگار همیشه باید در کنارش باشید تا فورا به نیازهایش پاسخ دهید. حتی نمی توانید تنها به دستشویی یا حمام بروید! همه ی درها باید همیشه باز باشد تا اگر احیانا فرزندتان صدایتان زد صدایش را بشنوید! اما با این کارها خودتان دارید به فرزندتان آموزش می دهید که تو نیاز به کمک داری و نمی توانی تنها باشی! و این خود خطری برای فرزندتان و رابطه زناشویی تان خواهد بود.

 

بچه از حدود یک سال و نیم می تواند در اتاق خودش بخوابد و این نه تنها باعث می شود پدر و مادر خلوت خودشان را داشته باشند بلکه باعث می شود که کودک احساس استقلال داشته باشد و در رشد او تاثیر خواهد داشت. در اسناد اسلامى حتى سفارش شده که در حین روابط بر روى گهواره و مهدکودک پارچه‌اى بیندازید، و مراقب باشید که طفل حتى صداى نفس‌تان را در حین روابط نشنود و یکى از اسرار دستور جداکردن محل خواب والدین از کودکان همین نکته است. اگر نگران بیرون رفتن صدا هستید می‌توانید در اتاقتان یک موسیقی ملایم پخش کنید. این کار نه تنها به ریلکس کردن شما و بالا بردن میل جنسی‌تان کمک می‌کند، بلکه سر و صدای شما را هم مخفی خواهد کرد.

 

رسول خدا (ص) میفرمایند: اگر طفل شیرخوار شاهد آن روابط باشد و بعدها این طفل از انحراف سردرآورد پدر و مادر باید خود را در این انحراف مقصر بدانند.

 

خوب است از همان ابتدا برای خود و فرزندتان حریم خصوصی قائل شوید. جای شما در تخت دو نفره خودتان است و جای فرزندتان روی تخت بچه گانه اش. از همان ابتدا به آن ها آموزش دهید که به درهای بسته احترام بگذارند و خودتان هم قبل از ورود به اتاق فرزندتان در بزنید تا این رفتار را آموزش ببیند. این رفتار به شما این امکان را می دهد تا با اعتماد به نفس بیشتری زمان خلوت مناسبی با همسرتان داشته باشید.

 

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما