ژانویه 22
بازدید : 975
نظرات : بدون دیدگاه
عاطفه و احساس او را تقویت کنید!

از نظر روانشناسی افراد به سه دستۀ مهم تقسیم می شوند. برخی بصری هستند در حالی که عده ای دیگر لمسی یا شنیداری. با استفاده از حس های مختلف برای برقراری ارتباط با نوزادان نیز به شما کمک می کند که در آموزش کودکان و عشق ورزیدن به انان موفق تر عمل نمایید. این روش […]

از نظر روانشناسی افراد به سه دستۀ مهم تقسیم می شوند. برخی بصری هستند در حالی که عده ای دیگر لمسی یا شنیداری. با استفاده از حس های مختلف برای برقراری ارتباط با نوزادان نیز به شما کمک می کند که در آموزش کودکان و عشق ورزیدن به انان موفق تر عمل نمایید. این روش نه تنها برای افراد بزرگسال کار امد است بلکه اگر آموزش و بر قراری ارتباط بر این اصول پایه گذاری شود نتایج چشمگیرتری حاصل خواهد شد.

نکات زیر راهکارهایی برای تقویت رشد عاطفی نوزادان 3 تا 6 ماهه می باشد؛

 

  • با کودک بازی کنید

از حضور او لذت ببرید. کاری کنید که احساس کند دوستش دارید و برایتان عزیز است. این احساس که از بودن با او لذت می‌برید، یکی از بهترین هدیه‌هایی است که می‌توانید به او بدهید.

 

  • عشق و محبتتان را به او نشان دهید

به نوزادتان عشق بورزید. با نشان دادن عشق بی‌قید و شرط به ایجاد حس عزت نفس و حس ارزش داشتن در او، کمک می‌کنید.

 

  • او را در آغوش بگیرید

به اندازه‌ای که دوست دارید، او را در آغوش بگیرید! او عاشق بودن در کنار شما، چسبیدن به شما و لمس کردن شما است.

 

  • برای نوزاد وقت بگذارید

نوزادتان را ببوسید، بغل کنید و در آغوشتان با او بخوابید. او را لمس کنید. ماساژ بدهید.

 

  • با او حرف بزنید

تمام روز با نوزادتان حرف بزنید. به او بگویید که چه کار دارید می‌کنید، چه چیزی می‌بینید. به چیز‌ها اشاره کنید. او شیفته هرچیزی که بگویید، خواهد شد.

 

  • به چشمانش نگاه کنید

وقتی به او شیر می‌دهید، پوشکش را عوض می‌کنید و حمامش می‌کنید، مستقیم در چشمانش نگاه کنید. وقتی تماس چشمی با نوزاد برقرار می کنید او هم متقابلاً به شما نگاه خواهد کرد. این  کار باعث می شود کودک به شما اعتماد کند و با شما رابطه برقرار کند.

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما