نوامبر 27
بازدید : 2033
نظرات : بدون دیدگاه
چرا دوشیدن شیر مادر با دست بهتر است؟

 دوشیدن شیر سینه با دست با وجود انواع شیردوشهای برقی و دستی، ممکن است یک راه قدیمی و کنه محسوب شود. اما در بسیاری از مواقع استفاده از دست برای جمع کردن شیر سینه بهتر از هر تکنولوژی دیگر است.  در طول چند روز اولی که نوزاد متولد می شود، کلستروم فوق العاده برای نوزاد […]

 دوشیدن شیر سینه با دست با وجود انواع شیردوشهای برقی و دستی، ممکن است یک راه قدیمی و کنه محسوب شود. اما در بسیاری از مواقع استفاده از دست برای جمع کردن شیر سینه بهتر از هر تکنولوژی دیگر است. 

در طول چند روز اولی که نوزاد متولد می شود، کلستروم فوق العاده برای نوزاد مهم است.
اگر نوزاد شما قادر نیست تا سینه مادر را پیدا کند کلستروم رو برای او بدوشید و بوسیله قاشق، سورنگ و یا فنجان به او بدهید اما دست از تلاش برندارید و اجازه دهید تا نوزاد سینه را پیدا کند و خودش مکیدن را آغاز کند زیرا رشد سالم نوزاد از شیر مادر آغاز می شود.
از آنجائیکه حجم آغوز کم است و بسیار چرب بوده به راحتی با شیردوش جمع آوری نمی شود، فشار دست به شما این امکان را می دهد تا قطره قطره آن را در فنجان جمع آوری کنید. یا مستقیم داخل سورنگ بریزید.
دانستن اهمیت دوشیدن شیر با دست برای هر مادر نکته ارزشمندی محسوب می شود.
در اینجا 4 گام برای دوشیدن شیر با استفاده از دست را آموزش می دهیم:
1-نتیجه را دست کم نگیرید
یک تحقیق نشان داد که دوشیدن شیر با دست به جای شیردوش طول 3 روز اول، در بهبود میزان شیر موثر بود. به خاطر داشته باشید نوزاد تازه متولد شده شما در روزهای اول شروع زندگی اش شکم بسیار کوچکی دارد. تقریبا به اندازه یک تیله. بنابراین از کم بودن شیر خود در روزهای اول نگران نباشید چون به اندازه شکم او می توانید از سینه خود شیر فراهم کنید.
2-فشار دهید، متراکم کنید، رها کنید و مجدد تکرار کنید
-انگشتان و شست دست خود را اطراف نوک سینه قرار دهید. تصور کنید که یک خط از انگشت شست در طول نوک سینه به انگشت دوم شما وارد می شود. این دو انگشت باید در امتداد یکدیگر قرار بگیرند.
-پشت بافت سینه را به سمت قفسه سینه فشار دهید
-انگشتان و انگشت شست را  به یکدیگر فشرده کرده تا بافت سینه به شکل ساندویچ بین آنها قرار بگیرد.
-بدون آنکه دست خود را از سینه رها کنید فشار دادن را متوقف کنید
-انگشتان و شست را دور سینه جابجا کنید (در جهت عقربه های ساعت) و این کار را در قسمتهای مختلف بافت سینه امتحان کنید.
3-ریتم خود را پیدا کنید
با تمرین و ممارست، و امتحان کردن در قسمتهای مختلف بافت سینه نتیجه بهتری خواهید گرفت . مدت زمانی طول می کشد تا بین فشار دست و جاری شدن شیر یک ریتم را بوجود بیاورید. اما در نهایت این ریتم شکل می گیرد. زمانیکه دوشیدن شیر برای یک سینه میسر شد به سراغ سینه دیگر بروید. بین هر دو سینه مرتب این کار را تکرار کنید. زمانیکه سرعت خروج شیر از هر دوسینه آرام شد، کمی استراحت کنید و مجدد شروع کنید. آغوز در طول چند روز اول از نوک سینه تراوش می کند.
زمانیکه شیر شما تغییر پیدا می کند به شکل قطرات یا هر از گاهی اسپری از سینه شما خارج می شود. شیردهی یکدفعه شروع می شود.
4-قطره قطره
برای شروع، شیر به شکل قطره ای خارج می شود. کم کم میزان آن افزایش پیدا می کند و حجم آن به اندازه  یک فنجان کوچک  و سپس یک کاسه افزایش پیدا می کند. بعضی از مادران حتی قادر هستند تا مستقیم شیشه شیر را از شیر پر کنند.
مهم نیست که میزان شیر شما در طول چند روز اول چه اندازه است. اگر نوزاد شما قادر به مکیدن سینه نیست، فشار دست به بدن شما فرمان می دهد که شما هنوز هم تمایل دارید تا ذخیره شیر خود را بالا ببرید. فشار دست برای آغاز شیردهی کمک بزرگی به شما می کند.
تحریریه نی نی سایت

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما