نوامبر 27
بازدید : 1086
نظرات : بدون دیدگاه
شناسایی بیماری اوتیسم با یک تست شنوایی ساده؟

شاید بسیاری از شما بدانید که تا حالا تحقیقات زیادی در زمینه شناخت بیماری اوتیسم و درمان آن صورت گرفته و این تحقیقات همچنان ادامه دارند. اما حالا محققان دانشگاه آمریکایی روچستر موفق شده‌اند که با تست شنوایی ساده کودکانی را که در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند شناسایی کنند.اوتیسم نوعی اختلال رشدی در […]

شاید بسیاری از شما بدانید که تا حالا تحقیقات زیادی در زمینه شناخت بیماری اوتیسم و درمان آن صورت گرفته و این تحقیقات همچنان ادامه دارند. اما حالا محققان دانشگاه آمریکایی روچستر موفق شده‌اند که با تست شنوایی ساده کودکانی را که در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند شناسایی کنند.اوتیسم نوعی اختلال رشدی در روابط اجتماعی است که به تدریج در رفتار‌های ارتباطی و کلامی غیر‌طبیعی کودک خود را نشان می‌دهد.

معمولا علائم این این بیماری تا قبل از 2 سالگی ظاهر می‌شود و علت آن هنوز شناخته نشده است. این اختلال در پسران بیشتر از دختران ظاهر می‌شود و بر رشد طبیعی مغز در زمینه مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. این بچه‌ها بر اثر این اختلال در ارتباط با دیگران و دنیای بیرون مشکل پیدا می‌کنند و گاهی رفتار‌های خودآزارانه یا پرخاشگری هم در آنها دیده می‌شود.

 

پس از تحقیقات فراوانی که همواره متخصصان بر روی این بیماری انجام داده‌اند، حالا پژوهشگران و محققان دانشگاه روچستر آمریکا با انجام آزمایش‌هایی،‌به این نتیجه رسیده‌اند که با یک تست شنوایی ساده می‌توان کودکانی را که در معرض بیماری اوتیسم قرار دارند، شناسایی کرد. بیماری اوتیسم معمولا تا قبل از 2 سالگی بروز می‌کند اما اغلب تا 4 سالگی تشخیص داده نمی‌شود. اما محققان این دانشگاه معتقدند که اگر درمان‌ها و انجام این تست زودتر از 4 سالگی انجام شود، تاثیرات مثبت آن بسیار بیشتر است.
این محققان با آزمایش بر روی بچه‌های 6 تا 17 ساله مبتلا به اوتیسم و سالم مشاهده کردند که کودکان اوتیستیک در یک فرکانس خاص که در روند حرف زدن بسیار مهم است، مشکل دارند. همچنین آنها دریافته‌اند که درجه نارسایی در شنوایی با شدت بیماری اوتیسم رابطه دارد.
البته هنوز علت اختلال در نارسایی شنوایی در بچه‌های اوتیستیک کشف نشده اما بعضی از مطالعات نشان می‌دهند که رشد نابالغ مغز در قسمت‌هایی که مربوط به مهارت‌های اجتماعی و یادگیری و حافظه است منجر به ایجاد این اختلال می‌شود.

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما