ژانویه 23
بازدید : 461
نظرات : بدون دیدگاه
کم شنوایی را جدی بگیرید!

جهت جلوگیری از کم‌شنوایی کودکان و ماندگاری این مشکل در آنها نباید آنها را از استفاده از سمعک منع کنیم. عواملی جهت ایجاد تنبلی برای گوش کودکان وجود دارد که از جمله آن می‌توان به بیماری‌های واگیر (زردی بالا) با بیماری مننژیت و همچنین مجموع بیماری‌هایی که روی عصب تأثیر می‌گذارند، اشاره کرد. این بیماری‌ها […]

جهت جلوگیری از کم‌شنوایی کودکان و ماندگاری این مشکل در آنها نباید آنها را از استفاده از سمعک منع کنیم.

عواملی جهت ایجاد تنبلی برای گوش کودکان وجود دارد که از جمله آن می‌توان به بیماری‌های واگیر (زردی بالا) با بیماری مننژیت و همچنین مجموع بیماری‌هایی که روی عصب تأثیر می‌گذارند، اشاره کرد.

این بیماری‌ها باعث ایجاد تأخیر و اختلال در نحوه‌ی عملکرد عصب می‌شوند و اصطلاحاً ناهمزمانی عصبی ایجاد می‌کنند.

در بسیاری از افراد علی‌رغم این که میزان شنوایی در حد نرمال و مناسب قرار دارد، ممکن است مشکلاتی همچون سختی در پردازش کلمات و درک آن وجود داشته باشد.

برخی کودکان دچار افت شنوایی هستند که باید برای تقویت شنوایی خود حتماً از سمعک استفاده کنند.

در صورتی که این کودکان از سمعک استفاده نکنند دچار تنبلی عصب شنوایی می‌شوند و اگر دیر جهت رفع آن اقدام نمایند بهره کافی را نبرده و زمان زیادی برای بهبود وضعیت شنوایی آن‌ها نیاز است.

در مرحله اول میزان شنوایی در این افراد باید با صدا تقویت شود و از آن جا که مغز احتیاج به تحریک دارد باید با استفاده از اصوات موسیقیایی دریافت سیگنال‌های مختلف یادگیری که ویژگی چند حسی نیز دارد را تقویت کرد.

در افرادی که دچار کم‌شنوایی هستند،‌ حتماً سمعک مورد استفاده قرار بگیرد، همچنین کسانی که دارای اختلال شنوایی هستند، باید از طریق تقویت شنوایی خود شنوایی را به سطح مناسب رسانده تا مشکل پردازش شنوایی و یا تلفیق اطلاعات در آ‌ن‌ها برطرف گردد.

نویسنده این مطلب :

خانم خوش بیانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما