ژانویه 19
بازدید : 749
نظرات : بدون دیدگاه
برای کودک نقاب بسازید

پوشیدن لباس شخصیتهای مختلف یکی از بهترین راههای تقویت قوه تخیل کودک است. با این کار کودک شما تبدیل به شخص یا موجود دیگری می شود و درمی یابد که شخص یا چیز دیگری بودن چه احساسی دارد. همچنین به این طریق کودک شما می تواند تسلط بر موقعیتهایی را که در ((زندگی واقعی)) در […]

پوشیدن لباس شخصیتهای مختلف یکی از بهترین راههای تقویت قوه تخیل کودک است. با این کار کودک شما تبدیل به شخص یا موجود دیگری می شود و درمی یابد که شخص یا چیز دیگری بودن چه احساسی دارد. همچنین به این طریق کودک شما می تواند تسلط بر موقعیتهایی را که در ((زندگی واقعی)) در آنها ناتوان است، بازی کند و حتی با ترسها و نگرانیهای خود کنار بیاید، که به اعتماد به نفس در او کمک می کند.

کار ساده ای که می توانید بکنید این است که یک صندوق لباس درست کنید که حاوی لباسها، کلاهها، زیورآلات و کفشهای کهنه شما باشد. کودکان می توانند با پوشیدن و درآوردن لباسها و بازی کردن نقشهایی در بازیهای تخیلی، بخصوص اگر دوستان هم سن و سال آنها را هم برای بازی به منزل دعوت کنید ساعتها سرگرم شوند. از نظر عملی، کاری کنید که پوشیدن لباسها آسان باشد، روی زمین کشیده نشوند و ریسمانهای بلندی که دور گردن بیفتد نداشته باشند.

بیشتر کودکان وسایل فرعی را مهمتر از لباسها می دانند و چند وسیله خاص برای آنها کافی است تا سناریوی کاملی را اجرا کنند. مثلا می توانید با یک تکه مقوا تاج بسازید و روی آن فویل آلومینیومی بکشید. با بریدن چند تکه چهارگوش از پارچه نازکی مثل توری نیز می توانید نقاب بسازید. می توانید مجموعه ای از کلاه های مخصوص مثل کلاه ملوانی، کشاوزر، پلیس و راننده قطار درست کنید.

نویسنده این مطلب :

خانم خوش بیانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما