حرف دل آموزگاران

نگاهی به درون ذهن یک معلم می تواند به شما کمک کند تا برنامه های درسی را درک کنید و حتی شاید فرزندتان را راهنمایی کنید تا بهتر عمل کند که امروز در این مطلب به آن ها و انتظار معلم از والدین خواهیم پرداخت. تمامی این نکات مطرح شده به ظاهر کاملا ساده و […]

نگاهی به درون ذهن یک معلم می تواند به شما کمک کند تا برنامه های درسی را درک کنید و حتی شاید فرزندتان را راهنمایی کنید تا بهتر عمل کند که امروز در این مطلب به آن ها و انتظار معلم از والدین خواهیم پرداخت.
تمامی این نکات مطرح شده به ظاهر کاملا ساده و پیش پا افتاده هستند که به ظاهر والدین به آنها واقفند اما تا چه حد رعایت می کنند مهم است ؛ پس کاملا بی توجه به اینکه این نکات را میدانید یا نه با دقت یکبار متن را مطالعه کنید و اهمیت بیشتری به آنها قائل شوید.

آنچه معلم فرزندتان دوست دارد شما هم بدانید و رعایت کنید

 • برای پرسیدن تردید نکنید:

اگر سوال دارید بپرسید و به مدرسه بیایید، چرا که ما می خواهیم فرزند شما درست مانند خودتان موفق شود و ارتباط آزاد بین خانواده ها و معلمان باعث ایجاد پیونده ایی می شود که به دانش آموزان کمک می کند تا نهایت تلاش خود را انجام دهند.

 • قوانینی را در خانه ایجاد کنید:

ایجاد یک سیستم انگیزشی در خانه می تواند به دانش آموزان کمک کند تا در مدرسه خوب رفتار کنند و استفاده از آن ها احتمال داشتن یک روز خوب در مدرسه را بیشتر می کند.

 • تکالیف آنها قرار نیست مانند تکالیف شما بوده باشد:

روش های آموزشی در طول سال ها خیلی تغییر کرده اند، پس وقتی تکالیف فرزندتان برای شما نا آشنا به نظر می رسد شوکه نشوید و به آن ها نگویید فقط به این دلیل که چیز دیگری یاد گرفته اید از یک استراتژی ریاضی مشخص استفاده نمی کنید.

تحقیق کنید و یا به معلم فرزندتان مراجعه کنید تا با روش های جدید تر آشنا شوید تا زمانی که فرزندتان سوالی دارد بتوانید به آن ها کمک کنید.

 • فرزندتان را یک روزنامه نگار یا نویسنده کنید:

ایده خوبی است که فرزند خود را از سن پایین علاقه مند به روزنامه نگاری نگه دارید و از آن ها بخواهید که در مورد روز خود نقاشی بکشند و یادداشت کنند و این راهی خوب برای منعکس کردن و تعیین اهدافشان است و هم چنین به عنوان یک مکان امن برای پردازش احساسات آن ها عمل می کند.

 • زودتر از تعطیلات برگردید:

هیچ وقت فکر خوبی نیست که بچه ها را بعد از پرواز طولانی به مدرسه بفرستید چرا که ذهن آن ها در تعطیلات پاک شده اند و اغلب اوقات نمی توانند به درستی عمل کنند و همچنین، تعطیلات را در چند روز اول سال تحصیلی برنامه ریزی نکنید زیرا فشار زیادی بر روی کودک تان ایجاد می کند تا مطالبی که عقب مانده است را جبران کند و به بقیه همکلاسی ها برسد.

 • بازی در خانه به اندازه کلاس مهم است:

بسیاری از والدین نمی دانند وقتی فرزندانشان با بچه های دیگر بازی می کنند، چقدر در حال یادگیری هستند. بازی کردن مزایای پیشرفت زیادی دارد و کودکان مهارت های اجتماعی مانند مذاکره و ارتباط، درک بدن و یادگیری از طریق آزمون و خطا را می آموزند پس هرگز ارزش آن را در خانه فراموش نکنید.

تاثیر بازی کودکان در یادگیری آن ها

 • من یک مشاور ازدواج نیستم:

در کنفرانس های معلم و والدین، بیایید به پیشرفت کودک خود پایبند باشید نه اینکه شوهرتان به شما در اطراف خانه کمک نمی کند.

مدیر مدرسه کودک شما همچنین چیزهای زیادی برای گفتن دارد و اینها چندین موردی هستند که مدیر مدرسه فرزند شما به طور پنهانی به آنها فکر می کند.

 • ما هم از تست دادن متنفریم:

ما از آزمون استاندارد و نیاز به “آموزش دادن به آزمون” استفاده می کنیم.

 • تکنولوژی رفتار کودکان را تغییر داده است

بچه ها عادت دارند که بعد از مدرسه بیرون بروند و مشکلات خودشان را حل کنند حال با کامپیوتر ها و تلویزیون و آن ها فاقد مهارت های لازم برای برقراری ارتباط هستند و نمی دانند چطور از احساسات جریحه دار شده دوری کنند، بدون اینکه به معلم بگویند و او را ترمیم کنند.

 • ما به رفتار کودک شما توجه می کنیم:

وقتی صدای آروغ بلند را می شنوم، می دانم که رفتار یک دانش آموز بازتاب پدر و مادرش است.”

 • هر بچه ای خاص است … اما …:

کودک شما ممکن است مرکز جهان شما باشد، اما معلم باید خود را با چندین نفر دیگر به اشتراک بگذارد پس از او توقع شناسایی خاص بودن فرزندتان را نداشته باشید.

 • تلفن های همراه می توانند یک حواس پرتی بزرگ باشند:

لطفاً در ساعات مدرسه به ما کمک کنید و تا حد امکان از قرار دادن تبلت و گوشی موبایل در اختیار انها و مهم تر پیام دادن به آنها در ساعت کلاس خودداری کنید.

 • اگر در خانه درباره چیزی صحبت کنید ما می دانیم:

بچه ها همیشه درباره اسرار شما حرف می زنند:پول, مذهب, سیاست, حتی وازکتومی پدر و این خیلی خوب نیست که هر چیزی را پیش آن ها بازگو می کنید .

 • بگذارید بچه ها دچار اشتباه شوند:

ما می دانیم که شما خوب هستید اما چنانچه بارها و بارها در نمناک اشاره کرده ایم لطفاً هر کاری را برای فرزندتان انجام ندهید و به آن ها اجازه دهید که دچار اشتباه شوند. می پرسید چطور یاد می گیرند؟ به صورت کاملا طبیعی مثل تمامی انسان های دنیا . بچه ها انگیزه موفقیت ندارند چون احساس می کنند والدین آن ها هر بار آن ها را نجات خواهند داد .

 • این ها بهترین دانشجویان هستند:

دانش آموزانی که به خاطر داریم خوشحال, مودب و خوش قلب هستند نه لزوماً آن هایی که بالاترین نمرات را دارند اینها چیزهایی هستند که بچه های شما واقعاً باید بشنوند.

 • تو کار خودت را انجام می دهی, من هم خودم:

من والدینی دارم که مدیر عاملان شرکت های خودشان هستند و به من می گویند چطور کلاس خود را اداره کنم و من هرگز فکر نمی کنم به دفتر آن ها بروم و بگویم که چطور کارشان را انجام دهند.

 • ما دشمن نیستیم:

والدین و معلمان واقعاً در یک طرف هستند و هم راستا با یکدیگر پیش می روند.

 • کودک خود را به مطالعه تشویق کنید:

این کلید موفقیت در کلاس در هر رده سنی است .

 • تکلیف شب برای آنهاست، نه شما:

ما می توانیم تفاوت بین یک والد را بگوییم که به فرزند خود کمک می کند تا تکالیف را انجام دهد و یا خودش تکالیف فرزندانش را انجام می دهد (به ویژه وقتی که در کلاس روز بعد از آن ها بی اطلاع هستند).

 • تکالیف آن ها را بررسی کنید:

تنها به این خاطر که کودک شما می گوید او تکالیفش را انجام داده است بیخیال نشوید و باید هر شب چک کنید.

بررسی تکالیف کودکان از انتظارات معلم از والدین

 • ما هم خسته می شویم:

تدریس به اندازه زمانی که برای بسیاری از ما لذت بخش بود اما در این میان دانش آموزان و والدین مزاحم به ما آسیب می رسانند.

 • با فرزندانتان صحبت کنید:

والدین ابزار گران قیمت خود را به بچه ها می دهند, اما آنچه که کودکان واقعاً دوست دارند این است که با آن ها صحبت کنید و آن ها می خواهند بدانند شما به زندگی شان علاقه مند هستید و اینها بهترین کتاب های کودکان و بزرگسالان هستند.

 • بیشتر از جیبتان و نیاز کودک پول خرج نکنید:

معلمان اغلب می گویند که دانش آموزان چیزهایی را بخرند که نیاز دارند, مانند لوازم مدرسه و حتی کفش و بیشتر از آن فقط باعث حواس پرتی آن ها خواهد شد .

 • تابستان همیشه پیک نیک نیست:

داشتن تابستان عالی است, اما بسیاری از ماها باید کارهای اضافی را در مدرسه های تابستانی انجام دهیم و آموزش دهیم.

 • دانشگاه همه چیز نیست:

موفقیت همیشه با این کار به دست نمی آید که با کودکانتان با فلش کارت کار کنید و آن ها را به یک مدرسه نمونه ببرید و والدین معقول می دانند که برای هر کودک یک کالج وجود دارد و مسئولیت و شهروندی خوب چیزی است که واقعاً باعث موفقیت می شود.

 • ما را به آدم های بدی تبدیل نکنید:

از ما نخواهید کارهای کثییفی را انجام دهیم و ما آرزو می کنیم که والدین کودکان خود را به جای این که ما را تحت فشار قرار دهند خودشان بهترین عملکرد ها را در منزلشان داشته باشند .

نویسنده این مطلب :

خانم خوش بیانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما