نوامبر 8
بازدید : 928
نظرات : بدون دیدگاه
آموزش اسکیت به کودک

معمولا از سن چهار یا پنج سالگی می‌توان آموزش اسکیت به کودک را آغاز کرد. اما این سن، با توجه به مهارت کودک می‌تواند کم‌تر یا بیشتر شود. در واقع باید معیارهایی را از نظر جسمی و روانی در کودک بررسی کنید و در صورت وجود آن‌ها، آموزش اسکیت به او را از سر بگیرید. […]

معمولا از سن چهار یا پنج سالگی می‌توان آموزش اسکیت به کودک را آغاز کرد. اما این سن، با توجه به مهارت کودک می‌تواند کم‌تر یا بیشتر شود. در واقع باید معیارهایی را از نظر جسمی و روانی در کودک بررسی کنید و در صورت وجود آن‌ها، آموزش اسکیت به او را از سر بگیرید. این معیارها از این قرار است:

‌مطمئن شوید که کودک شما، می‌تواند تعادل خود را حفظ کند
بتواند قسمت‌های مختلف بدن خود را با هم هماهنگ کند
مهم‌تر اینکه واقعا تمایلی به اسکیت‌سواری داشته باشد
اگر این مشخصات را در فرزند خود می‌بینید، می‌توانید خرید اسکیت را جزء برنامه‌های خود قرار دهید. دقت کنید که بچه‌های زیر ۸ سال حتما باید با نظارت یک بزرگ‌تر، اسکیت‌سواری کنند. پس حتی اگر فرزند خردسال شما، یادگیری اسکیت را تا حد قابل قبولی پیش برده، باز هم هنگام اسکیت کردن، او را همراهی کنید.

ایمنی، اصل اول در آموزش اسکیت به کودکان
بدون هیچ تردیدی، حفظ سلامت و ایمنی کودک، مهم‌ترین نکته در آموزش اسکیت به کودکان است. استفاده از لوازم ایمنی اسکیت مثل کلاه، زانوبند، آرنج‌بند و دستکش برای کودکانی که به تازگی آموزش اسکیت را شروع می‌کنند، امری ضروری است و هیچ‌گاه نباید از آن غافل شوید. پس دقت کنید که هنگام خرید اسکیت، لوازم ایمنی هم همراه اسکیت باشد.

به علاوه، آموزش اسکیت‌سواری برای کودکان باید در محلی مطمئن باشد تا مشکلی متوجه سلامت آن‌ها نشود. به همین جهت، بهتر است آموزش اسکیت به کودکان را در محل‌های عمومی که رفت‌وآمد زیاد است یا در کنار اسکیت‌بازان حرفه‌ای که با سرعت اسکیت‌سواری می‌کنند انجام ندهید. چون احتمال دارد که رفت‌وآمد یا اسکیت کردن افراد حرفه‌ای در اطراف کودکان، باعث برخورد با بچه‌ها و افتادن آن‌ها شود. پس به محل‌هایی بروید که مخصوص آموزش اسکیت باشد، مانند زمین‌های اسکیت که در پارک‌ها یا سالن‌های ورزشی تعبیه شده است.

حفظ تعادل را تمرین کنید
اگر فرزند شما از نظر سنی و جسمی، به رشد کافی رسیده ولی هنوز نمی‌تواند تعادل بدنی خود را به خوبی حفظ کند، باید به عنوان پدر و مادر یا بزرگ‌تر، حفظ تعادل در اسکیت‌سواری را با او تمرین کنید و پا به پای او قدم بردارید. این موضوع به پیشرفت بچه‌ها در یادگیری اسکیت بسیار کمک می‌کند. باید این تکنیک را به همراه او تمرین کنید: «پاها را به اندازه‌ی عرض شانه‌ها باز کنید و زانوها را اندکی خم کنید».

با این تمرین، کودک بر بدن خود مسلط می‌شود و از افتادن‌های پیاپی در امان خواهد بود. اگر انجام این تمرین برای کودک دشوار است، دستش را بگیرید یا با گرفتن زیر بغل‌ها، او را یاری دهید.

به کودک اعتماد به نفس بدهید
زمین خوردن جزئی از یادگیری اسکیت است و برای هرکسی اتفاق می‌افتد. در زمان تمرین اسکیت، اگر کودک چندین‌بار تعادلش را از دست داد و افتاد، ممکن است، کمی ناامید شود. در چنین شرایطی، باید به او یادآوری کنید که همه‌ی بچه‌ها موقع یادگیریِ اسکیت‌سواری، زمین می‌خورند و این مسأله با تمرین حل می‌شود. حفظ اعتماد به نفس، جزء نکات کلیدی در آموزش اسکیت‌سواری به کودکان است.

نویسنده این مطلب :

خانم خوش بیانی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما