آوریل 26
بازدید : 1121
عکس : مسعود شهرستانی - تسنیم
نظرات : بدون دیدگاه
مادارن تنبل و بی حوصلۀ امروزی

عده‌ای از مادران متأسفانه برای رفاه و آسایش خود کودکشان را آلوده فضای مجازی می‌کنند

کودکان نیازمند توجه والدین برای تفریح‌های سالم هستند، اگر مادران برای بازی کودکان وقت بگذارند نتیجه خوبی خواهند گرفت. با توجه به فضای محدود در منازل، بوستان‌ها و پارک‌ها فضای خوبی برای بازی در خارج از خانه است. کودکان باید فعالیت جسمی و بدنی داشته باشند، مادران می‌توانند فرزندان را در خریدهای روزانه با خود همراه کنند.

 

کودکان امروزی از زندگی طبیعی روزمره دور هستند در فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای غرق‌شده‌اند، خانواده‌ها نسبت به این مورد مسئول هستند و باید کودکان را به فضای شاد و بانشاط هدایت کنند. آسیب‌های فضای مجازی برای کودکان جبران‌ناپذیر است، برخی از مادران زمانی که کاردارند کودک را با تبلت، فضای مجازی، اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای و… سرگرم می‌کنند و تلاشی برای تفریحات سالم دلبندشان ندارند.

 

عده‌ای از مادران متأسفانه برای رفاه و آسایش خود کودکشان را آلوده فضای مجازی می‌کنند، آن‌ها حوصله کافی برای تربیت صحیح فرزندان ندارند و با در اختیار دادن تبلت و گوشی همراه به کودک ناخواسته آینده کودک را به چالش می‌کشند. مادران انرژی خوبی برای سپری کردن اوقات کودکان ندارند ولی برای انجام کارهای خود که مربوط به فرزندان نمی‌شود وقت کافی دارند که جای تأسف دارد.

 

کودکان نیازمند فضای شاد در کنار خانواده هستند و باید به‌ صورت صحیح نسبت به شخصیت‌سازی، فرهنگ، علم، اجتماعی بودن و… آنان اقدام کرد. فضای شهر تهران برای بازی‌های کودکان و اوقات فراغت نوجوانان مناسب و کافی نیست ولی خانواده‌ها باید از همین حداقل‌ها بیشترین استفاده را ببرند.

 

مادران از صبح تا ظهر می‌توانند همراه فرزندان خود در بوستان‌ها و پارک‌های محلی پیاده‌روی و بازی کنند، بازی با کودکان در خارج از فضای خانه بدون مراجعه به شهربازی و مکان‌های دیگر امکان‌پذیر است و نیازمند حوصله مادران می‌باشد. بسیاری از تفریحات نیازی به‌صرف هزینه ندارند و بانوان می‌توانند حتی وعده نهار که در منزل طبخ شده است را همراه فرزندان در نزدیک‌ترین پارک محل سکونت میل کنند تا نشاط را در فرزندان خود ایجاد کنند.

 

کوکان باید اجتماعی بودن را از سن کودکی فرابگیرند، آن‌ها باید در خرید، فروش، انتخاب جنس در مغازه و فروشگاه، ارتباطات با مردم حضورداشته باشند. مسجد فضایی بسیار خوب و انرژی‌بخش برای کودکان و نوجوانان است، در آن محیط همبازی پیدا خواهند کرد و در کنار پدر یا مادران با آداب مسجد آشنا می‌شوند.

 

بسیاری از مادران امروزی تنبل و بی‌انگیزه هستند، آنان طولانی فکر نمی‌کنند و به لحظه حال کودک می‌اندیشند، نمی‌دانند که رفتارها و تنبلی آنان نسبت به کودکشان آینده آنان را با مشکل مواجه می‌کند. مادران آینده‌نگری فرزندان را فراموش کرده‌اند و باید طوری رفتار کنند که همیشه فرزانه دلبندشان باشند، به دلیل این که کودکان شادی مناسبی با اولیا خود ندارند معمولاً از آنان فراری هستند و دنبال فضاها و موقعیت‌های دیگر می‌باشند.

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما