اولویت با فرزند است یا همسر!؟

ما فرزندانمان را دوست داریم و آن ها نقش مهمی در زندگی ما ایفا می کنند و هیچ گاه نادیده گرفته نمی شود، اما…

این که همسرتان در لیست اولویت هایتان حتی بالاتر از فرزندانتان باشد، برای موفقیت در زندگی زناشویی تان الزامی است البته این بدین معنا نیست که شما فرزندانتان را دوست نداشته باشید و از آن ها مراقبت نکنید.

 

  • روابط زندگی

روابط قوی بین زن و شوهر اساس خانواده است. سنگ بنای خانواده شما مسلماً کودکان نیستند آن ها بخش کمی از بنیان خانواده و البته بسیاری از مابقی خانواده هستند؛ گرچه تمام این غیر ها و سنگ بناها را یکجا خانواده می نامند؛ اما تاکید می کنم که مهمترین قسمت خانواده شما و همسرتان می باشید. مسئولیت نگهداری خانواده به عهده شماست و در نهایت بچه ها راه خود را انتخاب می کنند به مانند شما که روزی راه خود را انتخاب کرده و از والدین خود جدا شدید.

 

  • سرآغاز زندگی

در ابتدا یک زن و یک شوهر وجود دارد و پس از آن بچه ها به وجود می آیند. قبل از این که بچه ها به دنیا بیایند ما تنها بودیم؛ در ابتدای رابطه در عشق یکدیگر غرق شدیم و سعی کردیم همدیگر را درک کنیم. روز به روز علاقه ما به یکدیگر بیشتر شد و تا جایی که زندگی مشترک ما شروع شد و این سرآغاز همین خانواده ای بود که هم اکنون می بینید.

 

بعد از آن بچه ها به زندگی ما زیبایی بیشتری دادند؛ ما از آن ها سپاسگزاریم که زندگی ما را شادتر کردند؛ اما خاطرنشان می کنم که اتحاد ما مقدس است یعنی همان عشق اولیه که باعث شد این خانواده به اینجا برسد. پس همه باید از این تقدس در خانواده حفاظت کنیم.

 

  • نهایت زندگی

کودکان بزرگ می شوند و در نهایت ما برای هم می مانیم. هیچ چیز برای همیشه باقی نمی ماند. زمانی که کودکان رشد می کنند و از خانه خارج می شوند؛ پس از این که از ما جدا شدن آن ها خانواده خود را تشکیل می دهند و در نتیجه مانند ما دارای فرزند و خانواده دیگری می شود. من دوست دارم پس از گذشت این زمان رابطه با همسرم در همان کیفیت اولیه بماند و برای اطمینان از آینده مشابه، ما باید رابطه مان را در طول سال ها حفظ کنیم. این دلیلی است که باید رابطه ما یک اولویت باشد. البته این به همان اندازه ساده نیست که به نظر می رسد.

 

  • الگوهای زندگی

ما باید نمونه ارزشمندی از عشق و علاقه برای کودکانمان باشیم. همان طور که گفتم بچه ها به ما نگاه می کنند و مثال می زنند. آن ها ما را دنبال می کنند و از ما می آموزند. پس اگر دوست داشته باشیم که فرزندان ما نیز خانواده محکم و روابط عاشقانه ای داشته باشند؛ در طول سال ها باید روابط خود را حفظ کنیم.

 

در حقیقت من می خواهم آن ها همیشه با دید یک نمونه هماهنگی و روابط پایدار به ازدواج من و مادرشان نگاه کنند. در پایان یک روز کاری مسلما همه ی خانواده خسته اند و همچنین فرزندان به شما نیاز دارند که این نیز بسیار اهمیت دارد. بدیهی است که باید به فرزندان خود برسید و از آن ها مراقبت کنید اما خاطرنشان می کنم که در ابتدا باید از ازدواج خود مراقبت کنید. زیرا وقتی بچه ها می بینند که والدین یکدیگر را دوست دارند به این اعتماد به نفس می رسند که آن ها نیز دوست داشته می شود؛ این طور می شود که کودکان به زندگی و خانواده خود اطمینان خاطر پیدا می کنند.

 

ما تمام روز را به بچه ها صرف می کنیم و به همین دلیل دقیقاً در ساعت ۲۱ هر روز از فرزندان ما می خواهیم به اتاق خود بروند و در همین راستا من و همسرم چند بار در ماه قطعاً یک تاریخ را برای خود تعیین می کنیم تا با هم به بیرون برویم. به خاطر این که برای یکدیگر اهمیت قائلیم و برای این دلایل است که ابتدا همسر من برای من مهم است و بعد فرزندانم.

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما