معرفی بازی بولینگ

اگر کودک شما در سن ۳ تا ۵ سالگی است و رکاب زدن را با سه چرخه یاد گرفته حالا زمان مناسبی است که برایش یک دوچرخه واقعی بخرید، اسکو‌تر و اسکیت برد هم انتخاب‌های خوبی هستند. با این اسباب‌بازی‌ها کودک هم خوش می‌گذراند و هم انرژی اضافی‌اش را مصرف می‌کند. اسب‌های ننویی که شکل […]

اگر کودک شما در سن ۳ تا ۵ سالگی است و رکاب زدن را با سه چرخه یاد گرفته حالا زمان مناسبی است که برایش یک دوچرخه واقعی بخرید، اسکو‌تر و اسکیت برد هم انتخاب‌های خوبی هستند. با این اسباب‌بازی‌ها کودک هم خوش می‌گذراند و هم انرژی اضافی‌اش را مصرف می‌کند. اسب‌های ننویی که شکل واقعی دارند هم مورد توجه کودکان این سن قرار می‌گیرد.

 

از آنجا که در این سن تمایل کودک به سمت بازی‌های دسته جمعی کشیده می‌شود و می‌تواند قوانین ساده را درک کند بولینگ را هم می‌توانید در لیست خرید‌های‌تان قرار دهید. در این بازی با پرتاب توپ به سمت بولینگ‌ها انرژی منفی کودک تخلیه می‌شود و با پیروزی در ریختن بولینگ‌ها شادی، هیجان و اعتماد به نفس او افزایش می‌یابد. بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. از مزایا و فواید آموزشی این بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱. برای آموزش رنگ ها مفید است

۲. قدرت لمس کردن و گرفتن را افزایش می دهد

۳. موجب جنب و جوش و تحرک کودک می شود

۴. برای بازی های گروهی بسیار عالی است

۵. موجب افزایش تمرکز و دقت می شود

۶. سبب رشد و هماهنگی مهارت های بدنی می شود

۷. موجب پرورش عضلات انگشتان و مچ دست کودک می شود

۸. وقتی کودک در ریختن بولینگ ها موفق می شود، احساس غرور و پیروزی می کند که در بالا بردن اعتماد به نفس کودک بسیار مؤثر است

۹. سبب رشد مهارت های اجتماعی کودک می شود و حس همکاری او را گسترش می دهد

۱۰. هماهنگی چشم و دست کودک شما را افزایش می دهد

 

بازی بولینگ از جمله فعالیت های فیزیکی مفید و جذاب برای تمام سنین است.در سنین پایین تر انداختن ، قل دادن و گرفتن توپ موجب افزایش هماهنگی بین دست و چشم کودک می شود و سرعت ومهارت های حرکتی او را افزایش می دهد. علاوه بر این، انجام این بازی در سنین کودکی موجب افزایش شادابی و سلامت جسمی کودکان می شود.

 

بسته های بولینگ عموما حاوی ۶ بولینگ پلاستیکی، ۲ توپ و ۴ حلقه های پلاستیکی است، برای دو بازی بولینگ و حلقه پرتاب طراحی شده و می توان این بازی ها را به صورت انفرادی و یا گروهی انجام داد. از ویژگی های این اسباب بازی وزن مناسب آن است که استفاده از آن را در خانه، مهد کودک و… آسان می سازد.

 

تعادل بدن در واقع یکی از مهمترین عوامل حساس و سرنوشت ساز در لحظه تحویل توپ طی مسیر ورودی است. تنظیم تعادل برای جلوگیری از سقوط فرزند شما لازم است. در این مسیر، هدف اول تولید انرژی است که ضمن تنظیم مجدد تعادل در بازی انرژی هدر می رود و به توپ منتقل نمی شود. هدف دوم هماهنگی حرکات پاندونی با قدم هاست. تا زمانی که توپ را رها شود باید حرکات هماهنگ و موزون باشند. هدف سوم نشانه گیری دقیق با توپ است. عدم تعادل و در واقع تغییر برای حفظ تعادل ممکن است فرزند شما را وادار کند متمایل کند یا کلا باعث شود از مسیر منحرف شود که در هر دو حالت او را از نشانه گیری دقیق دور می کند و باعث می شود توپ را از سمت راست یا چپ نقطه مورد نظر او رها کند.

 

نویسنده این مطلب :

فرزند پرتال

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما